Gimnazijos mokiniai ir mokytojai prisijungė prie tarptautinio  eTwinning projekto Food waste with its 4Rs. Projekte dalyvauja mokiniai ir mokytojai iš Portugalijos, Vengrijos, Turkijos, Lenkijos, Italijos ir Lietuvos.  Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) duomenimis, kasmet pasaulyje iššvaistoma 1,3 milijardo tonų maisto. Sąvartynuose pūvančios išmetamos atliekos išskiria metaną – stiprias šiltnamio efektą sukeliančias dujas, kurios turi įtakos klimato kaitai. Todėl turime didinti informuotumą apie maisto atliekas ir prisidėti prie jų mažinimo bei tinkamo perdirbimo. Mūsų tikslai yra didinti informuotumą apie maisto švaistymą ir keisti elgseną vartojant maistą, kad būtų sukurta tvari aplinka ir pasaulis, suvokti maisto švaistymo faktus, priežastis ir rezultatus šalyse partnerėse ir pasaulyje, būti sąmoningesniems, kad maisto švaistymas būtų kuo mažesnis ne tik mokyklose, bet ir namuose, ištirti maisto atliekų perdirbimo būdus, taip pat mokytis planuoti laiką, prisiimti atsakomybę, spręsti konfliktus ir problemas, kritiškai mąstyti. Dalyvaudami projekte mokiniai kurs projekto dienoraštį (Blog), naujienlaiškius,  projekto logotipą, atliks testus, vertins ir įsivertins, kurs  elektronines knygeles apie maisto švaistymo faktus pasaulyje ir šalyse partnerėse, kurs vaizdo įrašus apie maisto švaistimą, dalyvaus viktorinose, pateiks trumpus vaizdo įrašus su patarimais, kaip sumažinti ir perdirbti maisto atliekas.

Prisijunkite ir Jūs prie maisto atliekų mažinimo.

Projekto koordinatorės mokykloje Jūratė Vaiginienė, Ekologų būrelio vadovė ir Ramunė Mikulskienė, anglų kalbos mokytoja