#MEPALietuva. 2022m. sausio 27d.

Žaliasis Europos kursas: susitikimas su Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininku A. Macijausku

Sausio 27 d. Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos IV klasių mokiniams integruotoje geografijos ir gamtos mokslų pamokoje įžvalgomis apie ES Žaliojo kurso kompasą ir politikos formavimo kryptis dalijosi Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas. Susitikimo svečias papildė mokinių žinias apie ES Žaliąjį kursą, vaizdžiai pademonstravo, kas yra „Žiedinė ekonomika“, kaip kiekvienas žmogus gali prie to prisidėti, kokias naujas veiklos galimybes atveria šis kursas.

Asociacijos pirmininkas A. Macijauskas apžvelgė, ką reikia daryti siekiant didesnio tvarumo žemės ūkyje. Savo ūkio pavyzdžiu parodė, kokias diegia inovacijas augalų apsaugos srityje. Tai tiksliosios žemdirbystės, biostimuliatorių ir kiti metodai, kurie padeda didinti augalininkystės atsparumą kenkėjams, piktžolėms ir ligoms bei lemia mažesnį trąšų ir pesticidų naudojimą.

Susitikimo su A. Macijausku metu mokiniai žavėjosi pateiktos informacijos aktualumu, vaizdingumu ir įvairove, daug sužinojo apie globalią klimato kaitą ir realius jos sprendimo būdus žemės ūkyje bei kitose srityse. Vėliau geografijos pamokose mokiniai papildomai domėjosi svečio iškeltomis klimato kaitos problemomis, laukiančiais iššūkiais įgyvendinant ES Žaliąjį kursą.