#MEPALietuva. #Euroscola. Strasbūras. 2023 m. kovo 28 – balandžio 2 d.

Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos MEPA komanda už 2022m. veiklą buvo apdovanota kelione į Euroscolą, Strasbūrą. Kelionę rėmė Europos Parlamentas.

Kiekvienos ES šalies moksleiviai turi galimybę dalyvauti Euroscola renginiuose, t. y. aplankyti EP būstinę Strasbūre ir dalyvauti jaunimo debatuose ir balsavime ES klausimais, modeliuojant realaus EP darbą. Programos tikslas yra supažindinti jaunimą su EP darbu, skatinti domėjimąsi ES vykstančiais procesais ir pateikti gilesnį Europos, kaip visumos, vaizdą. Debatai vyksta anglų ir prancūzų kalbomis, o juose dalyvauja per 600 moksleivių iš ES valstybių narių ir kandidačių.

Kovo 28d. į Strasbūrą išvyko jungtinė Vilniaus Pilaitės, Anykščių Jono Biliūno ir Kėdainių “Atžalyno” gimnazijų komandos. Mūsų mokyklą atstovavo Gabija Bakaitė, Austėja Banevičiūtė, Austė Gumbelevičiūtė, Gustė Žilinskaitė, Dominykas Klimavičius, Benas Sipavičius, Lukas Liaudanskas ir Nojus Rabecas.

Savaitinėje kelionėje aplankyti nuostabūs Europos miestai: Strasbūras, Drezdenas, Praha, Niurnbergas.

Moksleiviai turėjo galimybę dirbti kaip tikri Europos Parlamento nariai, t.y. pagal tipišką Europos Parlamento dienotvarkę. Tema: Moterų teisės. Lyčių lygybė ( dalį darbo transliacijos galima stebėti atsidarius šią nuorodą: https://multimedia.europarl.europa.eu/en/webstreaming/euroscola_20230330-1000-SPECIAL-EUROSCOLA?fbclid=IwAR0Kx1AQPm9MOpCmMPp3Wwo6V_iiEodkdyf-waxuF858BKSsRIiZO3nhNhw

Tačiau neįkainojama dovaną moksleiviai gavo užmezgę draugystę kelionės metu. Puiki nuotaika+draugystė+pavasarinė atbundanti Europa= neišdildomi įspūdžiai ir patirtis ateičiai.