Balandžio 23 dieną „Atžalyno“ gimnazijos Ia klasės merginų komanda „KTU spagečiai“ dalyvavo  STEAM TEAM : nacionaliniame jaunųjų inžinierių čempionato 2024 regioninėse Panevėžio filialo varžytuvėse. Varžybų užduotis -sukurti unikalią Goldbergo mašiną, pasitelkiant STEAM žinias, integruojant gamtos mokslus, technologijas, inžineriją, meną ir matematiką, ieškant realių problemų sprendimų.
Kas yra Goldbergo mašina ir kaip ji statoma?
Tai smagus konstravimo galvosūkis komandai, kai iš atskirų detalių sukuriama veikianti mašina.
Tai įvairūs sudėtiniai įrenginiai, kurių tikslas – atlikti labai paprastus veiksmus.
Šiame žaidime naudojamos pačios paprasčiausios ir  įvairiausios priemonės – pagaliukai, kabliukai, piltuvėliai, varžteliai, sraigteliai, virvės, kartonas, kibirėliai, kamuoliukai, kaladėlės ir daugelis kitų. Visa tai padeda dalyviams improvizuoti ir kurti, mąstyti netradiciškai.
Viena svarbiausių Goldbergo mašinų savybių – nepraktiškumas, tačiau tai labai smagi veikla, kurioje dalyvauti gali visi.
Kiekvienas gali būti atradėjas, IŠBANDYK!!!
Fizikos mokytoja G.Paškevičienė.